logotype
deco

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

img1
img2
img3

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA 2015

Czwartek 25 czerwca był niezwykle ważnym dniem dla dzieci z grupy Myszki i części z grupy Biedronki, gdyż nadeszła chwila pożegnania. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęliśmy od akademii, następnie było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz najbardziej wyczekiwana przez dzieci ZIELONA NOC. Trudno nam się żegnać, ale przed nami wakacje i nowy etap w naszym życiu. 

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

DZIEŃ PIĘKNEJ MOWY

W czwartek 18.06 dzieci z grupy Myszki i Biedronki gościły pana Rafała Lincnera, który przybył na nasze zaproszenie z okazji obchodzonego w naszym przedszkolu DNIA PIĘKNEJ MOWY. Z tej też okazji pan Rafał opowiadał jak ważny jest głos, jak o niego dbać i jak go szanować, by służył nam przez długie lata. Dał nam też wskazówki dotyczące używania mikrofonu. Po wizycie naszego gościa wiemy że mikrofon to nie głośnik, a mikroport to taki malutki mikrofon, który wygląda jak guziczek. Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi za poświęcenie nam czasu i udzielenie tak wielu przydatnych rad. 

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

WYCIECZKA AUTOKAROWA CAŁEGO PRZEDSZKOLA DO DINOPARKU W RYBNIKU

12 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Rybnika- Kamienia. Zwiedziliśmy Park Dinozaurów, gdzie mogliśmy podziwiać ogromne gady, które wyginęły wiele milionów lat temu. Zobaczyliśmy postaci ze znanych bajek (Pinokio, Baba –Jaga, Tomcio –Paluszek). Po zwiedzaniu była chwila przerwy i czas na mały piknik. Kulminacyjnym punktem wycieczki było korzystanie z urządzeń znajdujących się na terenie parku. Dzieci płynęły łódkami, jeździły autkami, kolejką górską, chodziły po linie, jechały kolejka szynową, grały w unihokeja, bawiły się na placu zabaw, polowały na dinozaury itp. Był też kulig saniami na kółkach. Atrakcji było co niemiara, a my chętnie z nich korzystaliśmy. Zwracaliśmy też uwagę na kulturalne zachowanie w czasie wycieczki, utrwalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń znajdujących się na terenie parku. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała, a my zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. 

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

SPOTKANIE Z MĄDRĄ MYSZKĄ

Mądra Mysza przede wszystkim opowiadała o pracy pszczelarza. - Z zaciekawieniem słuchaliśmy o tym, skąd się bierze miód, jaka jest rola pszczelarza, ile pszczół może zmieścić się w jednym ulu – mówią panie z przedszkola. Były też inne atrakcje – każdy mógł przymierzyć siatkę ochronną, otrzymał słodki poczęstunek w postaci chrupek z miodkiem i pobawił się w „łapanie pszczółek” . Wszyscy otrzymali na pamiątkę książeczkę pt. „Moja przyjaciółka pracuje w księgarni”. Były też oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

NIESAMOWITA LEKCJA MUZYKI

Dzisiaj w przedszkolu grupa Biedronek i Myszek gościła muzyka, członka zespołu muzycznego- pana Krzysztofa Fulneczka. Dzieci zobaczyły wiele instrumentów muzycznych, a nawet miały okazje zagrać na nich. Na koniec wszyscy dostali pyszne słodkości. Z pewnością była to wspaniała i pełna wrażeń lekcja, którą na długo zapamiętamy! :) 

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!

Podkategorie