SZKÓŁKA LEŚNA

Najstarsza grupa przedszkolaków "Smerfy" odwiedziły dzisiaj Szkółkę leśną kontenerową w Nędzy. Dzieci uczestniczyły w prezentacji o leśnych zwierzętach, quizie wiedzy o lesie zwierzątkach i roślinności a także zwiedziły ciekawe miejsca w szkółce. Smerfy poznały krok po kroku etapy powstawanie sadzonek. To była żywa i atrakcyjna lekcja przyrody :) Po wycieczce dzieci spacerkiem wróciły na śniadanie do przedszkola :)

DZIEŃ CHŁOPAKA 2017

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu. Równie ważne jest więc Święto Chłopaka, które obchodzimy 30 września, a my świętowaliśmy już w piątek. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki i składały życzenia. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, wspaniałych wspólnych zabaw... był nawet piknik na świeżym powietrzu!

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM FIRMY DEWELOPERSKIEJ

W ramach udziału w konkursie "Nie truj sąsiada!" 26.09 gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika firmy deweloperskiej - tatusia Julki, pana Zbigniewa Wyżykowskiego.

Pan Zbyszek przeprowadził z dziećmi ciekawą pogadankę na temat budownictwa energooszczędnego oraz szeroko pojętej ochronie środowiska. Dzieci wykazały się wspaniałą wiedzą na ten temat. Wiemy już co oznacza słowo "energooszczędny", i jesteśmy świadomi tego, w jaki sposób możemy wykorzystywać energię czerpaną ze środowiska.

Na koniec odbył się jeszcze mały pokaz magii, a także słodki poczęstunek.

Bardzo gorąco dziękujemy Panu Zbyszkowi za poświęcony czas i upominek!

SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM!

W naszym przedszkolu na nudę z pewnością nie narzekamy!

Dziś z wizytą przybyli do nas panowie policjanci, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Poruszyli m.in. tematy bezpiecznego poruszania się po jezdni, przewożenia dziecka w samochodzie, spotkania dziecka z osobą nieznajomą, tzw. "bezpiecznej pozycji", która należy przyjąć podczas ataku groźnego psa, nie zabrakło również przypomnienia numerów alarmowych a także pokazu akcesoriów niezbędnych w pracy policjanta. Największą niespodzianką było spotkanie z policyjną maskotką - psem SZNUPKIEM!

Panowie policjanci zrobili sobie z nami pamiątkowe zdjęcia i zostawili dla nas kolorowanki! Bardzo dziękujemy za miłe i bardzo pouczające spotkanie!

WYSTĘP PUCHATKÓW NA FESTYNIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W niedzielę 18 września, mimo deszczowej pogody dzieci z grupy "Puchatki' wraz z panią Dyrektor, panią Tereską i panią Adą zebrały się w namiocie w GOSiR w Nędzy, aby uświetnić swoim występem Festyn organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych dla osób niepełnosprawnych. Dzieci zaprosiły na "Witaminowy teatrzyk", w którym wcieliły się w rolę witaminowych Świeżaków. Były wiersze i piosenki, które nasi mali artyści przedstawili na szóstkę, za co otrzymali gromkie brawa oraz słodką niespodziankę. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wygospodarowanie czasu i przybycie z dziećmi na ten niedzielny występ. Dziękujemy!