DZIEŃ KULTURY JAPOŃSKIEJ W BIBLIOTECE W NĘDZY

Grupa "Kotków" oraz "Myszek" świetnie bawiła się w naszej Gminnej Bibliotece. Powodem dobrego nastroju był obchodzony w tym dniu Dzień Kultury Japońskiej. Już po drugi rok z rzędu uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Atmosferę i rzeczywisty nastrój tego kraju odczuwaliśmy w każdej, spędzonej tam minucie. Stroje, literatura, zabawy oraz kolorowanki przybliżyły nas do tego, tak przecież odległego i egzotycznego kraju. Niezapomniany był również dla nas słodki poczęstunek, który wprawił nas w jeszcze lepsze samopoczucie. Jaka szkoda, że tylko raz w roku.

WIZYTA W APTECE

Grupa "Kotki" urozmaica miesiąc październik różnymi kategoriami wycieczek. Tym razem, w czwartek, wybraliśmy się do Apteki w Nędzy. Nie były to zwykłe odwiedziny, ale profesjonalna obserwacja zaplecza tego mało nam dostępnego miejsca. A wszystko dzięki uprzejmości właścicielki, pani Justyny Kiedrowskiej, która z okazji obchodzonego Dnia Służby Zdrowia (św. Łukasza) zaprosiła nas na tę okoliczność. Dzieci poznały miejsce, czyli magazyn do przechowywania lekarstw oraz spędziły dłuższą chwilę w pomieszczeniu, przeznaczonym do wykonywania lekarstw " na zamówienie". Urządzenia, aparaty, wagi, to wszystko wymaga niezwykłej precyzji i skupienia przy ich wykonywaniu. To nie lekka praca. Na koniec dzieci otrzymały upominki z niespodzianką, które bardzo poprawiły im nastrój.

WYCIECZKA DO ZOO W OPOLU

14 czerwca odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa dzieci wszystkich grup wraz z całym personelem do ZOO w Opolu. Było to naprawdę wspaniałe przeżycie. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Podczas spaceru po zoo dzieci mogły na własne oczy zobaczyć wiele dzikich zwierząt. Najbardziej podobały im się żyrafy, pumy, gepardy, wilki, małpki i goryle, lemury, kangury oraz kolorowe papugi. Dzieci miały także możliwość przytulić się do młodej lemy i wcale się nie bały. Był też piknik na kocykach oraz obiadek w plenerze. Wyjątkowo dopisała pogoda, a dzieciom humor i dobry nastrój. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone z wyjazdu i pełne wrażeń, a o wycieczce opowiadają w każdej wolnej chwili. Na pewno wspomnienia z zoo na długo zostanie w pamięci dzieci.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Ostatni dzień naszego pobytu w przedszkolu zakończyliśmy uroczystością, na którą zaprosiliśmy naszych rodziców i personel. Ależ to było wzruszające spotkanie. Żegnała nas Pani Ewelina i Pani Dyrektor, a rodzice już ocierali oczy. A kiedy rozpoczęliśmy uroczystość tradycyjnym polonezem, wszyscy wyciągali chusteczki. Potem przedstawiliśmy profesjonalny program artystyczny: wiersze i piosenki. Na zakończenie z rąk Pani Dyrektor otrzymaliśmy dyplomy, pamiątki i upragnione CZAPKI ABSOLWENTA PRZEDSZKOLA. Obejrzeliśmy kroniki przedstawiające nasze przedszkolne życie, która trochę odświeżyła nam pamięć. Następnie zaprosiliśmy naszych rodziców na ognisko. Poczęstunek zakończyliśmy dość szybko, bo nie mogliśmy się doczekać pożegnania z rodzicami! No właśnie – nadeszła wreszcie długo oczekiwana ZIELONA NOC!!! Na dobranoc pani przeczytała nam jeszcze bajkę, a znad kolorowych poduszek zaczęło unosić się ciche chrapanie niektórych Żabek. Gdy wszystkie Żabki zasnęły – z ciemnych zakamarków sali wyszły figlarne duszki, które po raz ostatni chciały zrobić psikusa swoim kolegom. Dlatego na śpiących buziach pojawiły się kolorowe piegi, wąsy czy kwiatuszki. Mocno zaspane Żabki rano miały niespodziankę przeglądając się w lusterkach. Trochę ze smutkiem, trochę z rozżaleniem, ale bardzo zmęczeni i pełni zabawnych wspomnień opuszczaliśmy mury przedszkolne...

Ostatnie dni w przedszkolu, zielona noc utwierdziła nas w przekonaniu, że byliśmy jedną wielką drużyną. Kochani życzymy Wam wielu sukcesów w szkole, niech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech, a wytrwałość towarzyszy w doskonaleniu wiedzy i zdolności!!! Dziękujemy Wam za obecność i radość, którą wnieśliście do Przedszkola. Rodzicom zaś dziękujemy za zaangażowanie w życie placówki i wsparcie!!!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

W dniu 5 czerwca 2013 r. dzieci z grupy "Kotki" oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach, spotkały się w ramach cyklu Zawód z pasją z weterynarzem - Panem Pawłem Iskała, który przeczytał nam opowiadanie pt." Mam przyjaciółkę weterynarza". Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.