Przedszkole w Nędzy wita!

"Czegomy się dobrze nie nauczyli
w najwcześniejszych dziecięcych latach,
tego równie dobrze nie nauczymy się nigdy."

S. Szuman

MAJ 2018

KWIECIEŃ 2018

LEKCJA MUZYKI

W pietek 16 marca dzieci wszystkich grup przedszkolnych spotkały się z muzykami Szkoły Muzycznej w Rybniku by uczestniczyć w niezwykłej lekcji muzyki. Na spotkaniu mogliśmy poznać jak brzmią instrumenty, których raczej nie spotyka się w przedszkolu tylko w filharmoni :) Poznaliśmy jaką budowę i dzwięk ma wiolonczela puzon oraz saksofon. Oprócz budowy i dźwieku tych wyjątkowych instrumentów dzieci mogły też współtworzyć muzykę z artystami, dając dwa krótkie koncerty.

DZIEŃ KOBIET

Już dziś w Przedszkolu w Nędzy odbyła uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Były życzenia i uściski, piosenki oraz wierszyki. W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z najstarszej grupy Smerfy oraz z najmłodszej grupy Minionki. Chłopaki zaśpiewały nawet, że w ten wyjątkowy dzień "...chłopki rozrabiaki w aniołki się zmieniają"... Na zakończenie Smerfy zaprosiły nas w podróż przez epoki, by poznać jak świętowano Dzień Kobiet kiedyś, a jak dzisiaj. Było mnóstwo serdeczności oraz "sto lat" dla dziewczynek oraz pań :) Jutro kolejny dzięń świętowania w grupach :)

WYCIECZKA DO RCK 2018

5 marca odbyła się wycieczka autokarowa dzieci całego przedszkola do RCK na spektakl "Karolcia" Zapraszamy na fotorelację.

WIECZOREK LITERACKI "W ZIMOWEJ KRAINIE"

27 lutego odbył się w przedszkolu wieczorek literacki pod hasłem „W zimowej krainie”. Celem spotkania było wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji w społeczności przedszkolnej, rozbudzanie zainteresowania literaturą, a także dostarczanie dzieciom radości z wcielania się w role różnych postaci. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zaproszeni goście pani radna Gizela Marondel i przewodniczący Rady Gminy pan Gerard Przybyła oraz pani dyrektor Monika Kupczyk przeczytali dzieciom bajeczki o tematyce zimowej. W tym dniu sala zamieniła się w bajkowo-zimową krainę, do której zawitali dzieci i rodzice. Odbył się konkurs na inscenizację dowolnie wybranego lub ułożonego utworu literackiego, w którym udział wzięło 21 dzieci. Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce, wręczone zostały dyplomy i nagrody. Na koniec oficjalnie została otwarta nowa biblioteczka przedszkolna. Było to miłe i bardzo udane spotkanie. Dziękujemy rodzicom, gościom wszystkim uczestnikom za udział w wieczorku.