Przedszkole w Nędzy wita!

"Czegomy się dobrze nie nauczyli
w najwcześniejszych dziecięcych latach,
tego równie dobrze nie nauczymy się nigdy."

S. Szuman

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i cały personel przedszkola

serdecznie dziękuje za pamięć, wspaniałe niespodzianki, słodkości i kwiaty

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DZIĘKUJEMY!!!!!

SZKÓŁKA LEŚNA

Najstarsza grupa przedszkolaków "Smerfy" odwiedziły dzisiaj Szkółkę leśną kontenerową w Nędzy. Dzieci uczestniczyły w prezentacji o leśnych zwierzętach, quizie wiedzy o lesie zwierzątkach i roślinności a także zwiedziły ciekawe miejsca w szkółce. Smerfy poznały krok po kroku etapy powstawanie sadzonek. To była żywa i atrakcyjna lekcja przyrody :) Po wycieczce dzieci spacerkiem wróciły na śniadanie do przedszkola :)

NIE TRUJ SĄSIADA

Drodzy rodzice!

Przed nami ostatni etap udziału w konkursie "Nie truj sąsiada!".

Na 49 placówek jesteśmy na 4 miejscu!

Konkurs trwa do 29.12.017r.

Wtedy musimy oddać ostatnie sprawozdanie z podjętych czynności związanych z konkursem.Jeśli mają Państwo jakieś pomysły... dostęp do osób które moglibyśmy zaprosić do przedszkola na pogadanki na temat szeroko pojętej ochrony środowiska, niskiej emisji bądź budownictwa energooszczędnego lub odnawialnych źródeł energii to bardzo prosimy o pomoc! Mamy wielką szansę na wygraną i 3 miesiące na zdobycie kolejnych punktów. Jeśli znają Państwo jakiegoś kominiarza który mógłby odwiedzic naszych przedszkolaków - to będziemy wdzięczni za zorganizowanie takiego spotkania. Liczymy na Wasza pomoc.... a wiemy ze można na Was rodziców liczyć!

DZIEŃ CHŁOPAKA 2017

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu. Równie ważne jest więc Święto Chłopaka, które obchodzimy 30 września, a my świętowaliśmy już w piątek. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki i składały życzenia. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, wspaniałych wspólnych zabaw... był nawet piknik na świeżym powietrzu!

SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM!

W naszym przedszkolu na nudę z pewnością nie narzekamy!

Dziś z wizytą przybyli do nas panowie policjanci, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Poruszyli m.in. tematy bezpiecznego poruszania się po jezdni, przewożenia dziecka w samochodzie, spotkania dziecka z osobą nieznajomą, tzw. "bezpiecznej pozycji", która należy przyjąć podczas ataku groźnego psa, nie zabrakło również przypomnienia numerów alarmowych a także pokazu akcesoriów niezbędnych w pracy policjanta. Największą niespodzianką było spotkanie z policyjną maskotką - psem SZNUPKIEM!

Panowie policjanci zrobili sobie z nami pamiątkowe zdjęcia i zostawili dla nas kolorowanki! Bardzo dziękujemy za miłe i bardzo pouczające spotkanie!

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM FIRMY DEWELOPERSKIEJ

W ramach udziału w konkursie "Nie truj sąsiada!" 26.09 gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika firmy deweloperskiej - tatusia Julki, pana Zbigniewa Wyżykowskiego.

Pan Zbyszek przeprowadził z dziećmi ciekawą pogadankę na temat budownictwa energooszczędnego oraz szeroko pojętej ochronie środowiska. Dzieci wykazały się wspaniałą wiedzą na ten temat. Wiemy już co oznacza słowo "energooszczędny", i jesteśmy świadomi tego, w jaki sposób możemy wykorzystywać energię czerpaną ze środowiska.

Na koniec odbył się jeszcze mały pokaz magii, a także słodki poczęstunek.

Bardzo gorąco dziękujemy Panu Zbyszkowi za poświęcony czas i upominek!